DOGANAY BEACH CLUB

Alanya, Turkey
Konaklı Beldesi Gelpelit mevki Alanya, 289
Alanya area view on map
from
R134785ZAR
2 adults
Локација: Хотелот се наоѓа во Конакли на 7 км од центарот на Аланија и 125 км од аеродромот во Анталија. Сместување: 390 соби, распоредени во две згради. Сите соби иимаат приватен тоалет со када или туш кабина, фен, ТВ, мини бар, сеф, балкон. Услуга: Ultra All Inclusive – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладневна ужина, колачи, вечера, доцна вечерна ужина. Сите локални и некои увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, À la Carte ресторани со претходна резервација, закуски во барот на базен и на плажа од 10 до 18ч. Во услугата не е вклучено: увозни пијалоци, свежо цедени сокови, услуга во соба. Алкохолни пијалоци од 03 до 10ч не се служат. Содржини: Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани, snack bar покрај базен и на плажа, лоби бар, отворено диско, кафетерија. Доктор, перална, фен, телефон, факс, интернет кафе, изнајмување кола со доплата. Бесплатно користење на Wi-Fi интернет. Спорт и забава: Надворешен и внатрешен базен за возрасни и деца, лизгалки, фитнес, турска бања, сауна, игралиште за тенис, одбојка, кошарка, пинг понг. Забавни програми во текот на денот, натпревари покрај базенот и на плажата, вечерни шоу програми. Специјални програми во мини клубот за деца од 4-12 годии. Детско игралиште, мини диско навечер.

show more

The information and photos on the page describing the hotel / villa are strictly informative and are taken from our partners or from their presentation sites. The pictures on the site are generic and cannot be considered contractual, they represent our permanent effort to provide information about the accommodation units. We try daily to update this information, but we do not guarantee that they are complete, updated or contain no errors. We recommend that you consult the official websites of the hotels or request updated information to our agency.

Rates and availabilites of offers are valid at this time!