ROYAL GARDEN BEACH HOTEL

ROYAL GARDEN BEACH HOTEL

Alanya, Turkey
KONAKLI na,na
Alanya area view on map
from
R137310ZAR
2 adults
Локација: Хотелот се наоѓа во областа Конакли, на 14км од центарот на Аланија. Плажа: Хотелска плажа со камчиња. Користење на лежалки и чадори за сонце е бесплатно, додека пешкирите за на плажа се со депозит. Сместување: Хотелот има капацитет од 420 соби, распределени во три згради. Секоја соба е опремена со бања, балкон, фен, телефон, сателитска ТВ, музички канали, сеф (со доплата), централна клима која работи според временските услови. Содржини: Хотелот располага со ресторан со шведска маса, A la carte ресторани – турски, мексикански, кинески, италијански и рибен ресторан, барови низ целиот хотелски комплекс. WI-FI интернет конекција во лобито е бесплатна. Услуга: All inclusive (се вклучено) – појадок, ручек, вечера, попладни колачи, полноќна супа, кафе, чај, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци до 24:00 часот. Исто така хотелот располага со бар на плажа кој е отворен од 10:00 – 18:00 часот, A la carte ресторан кој може да се посети еднаш за време на престојот со претходна резервација. Увозни пијалоци, флаширани пијалоци, свежо цедени сокови, сладолед, пијалоци во диско се со доплата. Спорт и забава: Хотелот располага со отворени базени за возрасни и деца, мини клуб за деца од 04 до 12 години, детско игралиште, мини диско во вечерните часови, забавни програми во декот на денот и вечерни шоу програми.

show more

The information and photos on the page describing the hotel / villa are strictly informative and are taken from our partners or from their presentation sites. The pictures on the site are generic and cannot be considered contractual, they represent our permanent effort to provide information about the accommodation units. We try daily to update this information, but we do not guarantee that they are complete, updated or contain no errors. We recommend that you consult the official websites of the hotels or request updated information to our agency.

Rates and availabilites of offers are valid at this time!